» Львівщина завалена сміттям: Держекоінспекція судитиметься з керівництвом області

10 серпень 2022, Середа, 11:03

Львівщина завалена сміттям: Держекоінспекція судитиметься з керівництвом області

19 Березня 2021г.
изображение_2021-03-19_094916

Держекоінспекція звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про те, що органи місцевого самоврядування у Львівській області не дотримуються законодавства у сфері управління відходами. Перше судове засідання відбудеться найближчим часом.

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції, передає Резонанс 19 березня.

«Так, під час останньої перевірки ЛМР та ЛОДА Держекоінспекція виявила низку порушень:

- виконавців послуг з вивезення побутових відходів визначено без проведення відповідних конкурсних засад;

- не відведено спеціальні місця чи об'єкти для зберігання та захоронення відходів;

- не забезпечується організація та контроль за безпечним транспортуванням, сортуванням, обробленням (переробленням) утилізацією та захороненням всього обсягу утворених відходів на території м. Львова та Львівської області;

- не розроблені та не затверджені Схеми санітарного очищення м. Львова та населених пунктів Львівської області, що унеможливлює передбачити обсяги утворених відходів, кількість транспортних засобів для перевезення та утилізації відходів», - зазначається у повідомленні прес-служби Держекоінспекції.

У новині також наголошують, що наразі 116 населених пунктів області взагалі не охоплені послугами з вивезення побутових відходів. Через це сміття накопичується на несанкціонованих сміттєзвалищах, які вкривають всю Львівську область. Відходи потрапляють у річки, а небезпечні види сміття призводять до забруднення ґрунту та підземних вод.

«У суді Держекоінспекція буде відстоювати рішення про визнання протиправною бездіяльності Львівської міської ради та Львівської ОДА, а також зобов’язання виконати вимоги ДЕІ та усунути виявлені порушення. Будемо боротися за такий результат до останньої судової інстанції», - підкреслили у Держекоінспекції.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram