12 квітень 2024, П'ятниця, 19:47

Уряд схвалив законопроєкт, який позбавляє Мін’юст повноважень з розгляду скарг на держреєстраторів

4 Листопада 2020г.
123717144 417227709670207 1498558736965472988 N

Під час засідання КМУ Уряд підтримав розроблений Мін’юстом законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з впорядкуванням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Про це Резонансу повідомили 4 листопада у МЮУ.

За словами першого заступника очільника профільного відомства Євгенія Горовеця, законопроєктом пропонується з 1-го січня 2022 року позбавити Мін’юст повноважень щодо прийняття рішень про скасування реєстраційних дій у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і про скасування рішень про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Натомість буде передбачено виключно судовий порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації у цих сферах.

У схваленому урядом законопроєкті пропонується також закріпити низку положень, спрямованих на запобігання та протидію рейдерству. Серед них – переведення частини реєстраційних послуг в електронну форму, зокрема – проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень, отриманих в результаті інформаційної взаємодії з Єдиним державним реєстром судових рішень, відмову від зберігання відомостей реєстраційних справ на паперових носіях тощо. Такі новації виключатимуть можливість проведення державної реєстрації на підставі підроблених судових рішень.

У зв’язку з переглядом підходів до складу та повноважень суб’єктів держреєстрації у сферах нерухомості та бізнесу проєкт закону також передбачає виключення з їх числа районних державних адміністрацій. При цьому відповідні повноваження виконавчих комітетів сільських, селищних та міських рад з державної реєстрації залишаються без змін.

«Ще однією новацією є можливість встановлення учасниками юридичної особи застереження про здійснення реєстраційних дій виключно на підставі рішення учасників, прийнятого в електронній формі та підписаного з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри. Очікується, що це стане додатковим правовим механізмом для захисту юридичних осіб, які встановили відповідне застереження», – зазначив перший заступник міністра юстиції.