06 грудень 2023, Середа, 13:47

Майніли крипту на потужностях «Укрзалізниці»: зловмисників викрито

4 Вересня 2022г.


КИЇВ. 4 вересня. Резонанс. Зловмисники використовували потужності «Укрзалізниці» для організації підпільної майнінгової ферми для видобутку криптовалюти. Про викриття злочинної діяльності повідомила Київська міська прокуратура, передає Резонанс.

Деталі

Згідно з матеріалами слідства, службові особи АТ «Укрзалізниця», вступивши у злочинну змову з громадянином, організували незаконний видобуток криптографічної валюти за допомогою комп’ютерного обладнання державного підприємства, а також шляхом незаконного відбору значних обсягів електроенергії з мереж «Укрзалізниці».

У межах слідства за місцем розташування майнінг-ферми на території Житомирської області проведено обшук, у ході якого виявлено та вилучено комп’ютерне обладнання, що використовувалося для видобутку криптографічної валюти, а саме 60 відеокарт з блоками живлення до них, жорсткий диск та 2 інтернет приймальника.

Також, в ході обшуку зафіксовано факт незаконного підключення обладнання до електромережі АТ «Укрзалізниця».

За попередніми підрахунками, розмір збитків, завданих державним інтересам, становить понад 1, 7 млн гривень.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають. Досудове розслідування здійснюється за ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене у великих розмірах). Київська міська прокуратура здійснює процесуальне керівництво у справі.