20 травень 2024, Понеділок, 18:06

Мер Нової Каховки розповів про непоправні наслідки від руйнації ГЕС

25 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 25 жовтня. Резонанс. Руйнування Каховської ГЕС матиме наслідком затоплення 80 населених пунктів та матиме негативний вплив на екологію. Про це у ексклюзивному коментарі Резонанс розповів міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

Цитата

«Над уникальною спорудою Каховської ГЕС сьогодні реально нависла загроза через можливий підрив. Якщо це станеться, то це буде екологічна катастрофа. Висота Каховського водосховища, по відношенню до Дніпра, 16 метрів 40 см – якщо відбудеться руйнація дамби, то 12-метрова хвиля обрушиться вниз по Дніпру від дамби аж до впадання у Чорне море, а по дорозі - майже сотня населених пунктів, зокрема, три міста, одне з них - Херсон, розташований за 60 км від Нової Каховки. А Нова Каховка буквально за пів кілометра на лівому березі, який похилий, а не крутий.

За розрахунками по лінії цивільної оборони, такі розрахунки є, на 10-у годину після руйнації буде найвища хвиля – 12 метрів, і буде затоплено десь до 40% території міста. Є різні рівні і, залежно від крутизни, буде десь три метри води, десь два. Уся стара частина міста Нова Каховка буде затоплена вже в перші години. А на 7-й день після руйнації почне спадати загальний рівень води. Та за ці сім днів буде затоплено до 80 населених пунктів, і руйнації будуть непоправні», - пояснив Коваленко.

Деталі

Коваленко сподівається, зокрема, на вплив світового співтовариства.

«Ще ж величезні наслідки для Кримського каналу – вода туди надходить тільки з висоти 16,4 метра, тобто, до Криму ні краплини не попаде. Це перше, а по-друге, це ж охолодження Запорізької АЕС. Тому світове співтовариство повинно зробити все, щоб цього не сталося. Це буде найбільший людський вчинок по відношенню до України, її мешканців та мешканців всієї Європи. Треба зробити все, щоб не допустити цього негідного вчинку», - закликав міський голова.

Доповнення

Аналітики ISW вказували, що окупанти, ймовірно, хочуть підірвати дамбу Каховської ГЕС та звинуватити в цьому Україну.

За даними ГУР МОУ, окупанти замінували її ще в квітні. У ГУР МОУ наголошували, що через швидку деокупацію правобережної частини Херсонської області росія свідомо готує теракти на цій території. У разі підриву дамби Каховської ГЕС під водою опиняться десятки українських населених пунктів, зокрема Херсон.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що усі світові лідери мають дати росії зрозуміти, що теракт на Каховській ГЕС прирівнюватиметься до застосування зброї масового ураження.

Глава держави також заявив, що потрібна міжнародна спостережна місія на Каховську ГЕС та негайне розмінування дамби.