12 квітень 2024, П'ятниця, 12:24

Миколаївськи судді занепокоєні стріляниною біля своєї будівлі

1 Лютого 2019г.
Стрельбв в Николаеве

Cудді Ленінського районного суду Миколаєва стурбовані інцідентом, що стався 30 січня біля входу у приміщення бізнес-центру, в якому знаходиться цей суд. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.

"Ця подія дає підстави зробити висновок, що працівники апарату суду, судді, учасники судових процесів та відвідувачі суду не можуть почуватися в безпеці у приміщенні суду та не застраховані від повторення такої трагедії в будь-який час стосовно них особисто", — йдеться у відповідної заяві.

Цей суд розташований в приміщені бізнес-центру, займає там окремі 2, 3 та 4 поверхи, не має повноцінної охорони (охороняється один поверх з трьох), обладнаний металошукачем, який встановлено на другому поверсі і який не працює.

Судді повідомляють, що необхідно зробити периметр охорони, обмежити доступ сторонніх безпосередньо до приміщень суддів або приміщень, які мають виключне функціональне призначення. Але за наявних умов зробити це нема можливості.

Вони додали, що трагедії, яка сталася, певною мірою можливо було б уникнути, якби  розташування суду (його відокремлення) відповідало наявним міжнародним стандартам, уявленням про безпеку та символ правосуддя, беззаперечно мало належну охорону власне приміщення та периметру будівлі.

У теперішніх умовах суд не має змоги відповідати за безпеку як власних працівників, так і відвідувачів, що викликає непокоєння зборів суддів та з приводу чого керівництво суду неодноразово зверталось до ДСА України для вирішення зазначених проблем.

У середу, 30 січня, в Миколаєві біля будівлі Ленінського райсуду розстріляли двох людей. Зловмисник був затриманий оперативним співробітником Інгульського відділу поліції.

Також правоохоронці почали провадження за частиною 2 ст.115 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство). Крім того, другим затриманим виявився син головного стрілка. Інформацію про це підтвердив перший заступник начальника поліції в Миколаївській обл. Іван Виговський.