29 травень 2024, Середа, 02:07

Минуло півроку з дня злочину в Оленівці: точну кількість загиблих та поранених досі не встановлено

29 Січня 2023г.


КИЇВ. 29 січня. Резонанс. Півроку минуло з дня злочину в Оленівці. В ніч на 29 липня 2022 року на території СІЗО №120, де утримували українських полонених, рф організувала потужний вибух, передає Резонанс, повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими на своїй сторінці у Telegram.

Цитата

"Півроку минуло з дня злочину в Оленівці: у ніч на 29 липня 2022 року на території СІЗО №120, де утримували українських полонених, ворог організував потужний вибух", - йдеться у повідомленні.

Деталі

За інформацією КШППВ "точну кількість загиблих та поранених встановити наразі не вдається". У штабі повідомили, що рф не дає дістатися до місця ні Червоному Хресту, ні представникам ООН. "Варварство московитів в Оленівці можна порівняти зі стратою польських військовополонених у Катинському лісі. Як і тоді, росіяни намагаються приховати свої страшні злочини" - заявили у КШППВ.

У штабі повідомляють: "Триває розслідування. Зібрані свідчення тих, хто перебував у СІЗО №120 та був звільнений незадовго до теракту. Також проводяться експертизи повернених з Оленівки тіл. Значну роль у процесі розслідування зіграли супутникові знімки території Оленівської колонії до і після вибуху".

Також Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими наголосив про те, що таке звірство росії в Оленівці ― це категорія злочинів у яких немає строку давності. "Усі, хто був причетний до вчинення теракту, зазнають справедливого покарання. Україна гарантує його невідворотність. Вічна пам’ять жертвам російського фашизму", ― додали у штабі.

Доповнення

Під час вибуху в ніч проти 29 липня 2022 року, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених.

За повідомленнями, 29 липня в колонії в Оленівці загинуло 50 українських військовополонених і понад 70 отримали поранення.