28 лютий 2024, Середа, 17:30

Мінюст сплатить 4,5 млн дол за участь закордонних юристів у справі ЗАлКу

23 Квітня 2019г.
МИНЮСТ

Міністерство юстиції України 19 квітня уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою "Sherman&Sterling LLP" (Франція) про юридичні послуги на 4,46 млн дол.. у справі щодо націоналізації Запорізького алюмінієвого комбінату.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на видання Наші гроші. Усього з 2016 р. Мінюст уклав з "Sherman&Sterling LLP" чотири угоди щодо цієї справи на 16,5 тис. євро та 7,95 млн дол. Цього разу погодинні ставки не оприлюднено.

Фірма представляє Україну в справі № ARB/16/35 за позовом фірм "Emergofin B.V." (Нідерланди) і "Velbay Holdings Ltd." (Кіпр) до держави Україна у Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів у Парижі. До 15 березня юристи мали подати відгук на позов.

Вказані фірми російської компанії "РусАл" Олега Дерипаски, Михайла Прохорова та інших акціонерів вимагають від України компенсації інвестицій у ПрАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат".

Нині послуги юристів "Sherman&Sterling LLP" обійдуться у 3,73 млн дол. Третьою особою залучать ТОВ "Адвокатська фірма Ангард" Андрія Вишневського та Ірини Назарової за 266 тис. дол.

Також залучать експерта зі збитків "FTI Consulting" за 260 тис дол.., експерта з енергетичного ринку "Compass Lexecon" за 140 тис дол.. та експертів з українського права професора Євгена Кубка за 40 тис дол.. і пана Миколу Стеценка за 15 тис. дол.