06 грудень 2023, Середа, 13:03

Монастирський про обстріл Запоріжжя: удар був чітко спланований, трагедія повністю лягає на плечі головного террориста путіна

1 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 30 вересня. Резонанс. Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський після огляду місця обстрілу пункту пропуску на Запоріжжі наголосив, що удар був чітко спланований, адже це відбулося у день, коли головний терорист володимир путін збирався оголосити про анексію областей, зокрема Запорізької, передає Резонанс.

Деталі

Монастирський наголосив, що сьогодні о сьомій ранку, як і щодня, люди збиралися в колони для того, щоб приїхати на тимчасово окуповані території до своїх будинків, батьків, дітей.

"Тут зібралося близько 50 авто і вони накопичувалися з кожною хвилиною. У цей момент сюди відбувся прильот ракет С-300. Три прильоти з невеликим інтервалом, які забрали життя 30 громадян. Зокрема, двох дітей, 11 та 14 років. Також загинула їхня мати, а їх 3-річна сестричка зараз перебуває у лікарні. За нею вже бабуся і дідусь їдуть із Львівської області", - сказав він.

Крім того, травми різного ступеню тяжкості отримали 88 осіб.

"Тут немає і не було військових об'єктів або техніки. Щодня тут збираються лише цивільні, які приїжджають на тимчасово окуповану територію у власних справах. Цей удар був чітко спланований, адже це відбулося у день, коли головний терорист путін збирався оголосити про анексію областей, зокрема Запорізької. Абсолютно свідомо, прокладаючи шлях для цієї заяви, він традиційно завдав удару по цивільному населенню. Так, це відповідь на успіх наших військ на Харківщині, під Лиманом і не тільки нам, а й всьому цивілізованому світу. Тому ця трагедія повністю лягає на плечі головного терориста путіна, адже ніяких сумнівів немає, звідки були прильоти", - зауважив міністр.

Він додав, що обстріляли громадян ракетами С-300, але модифікованими. Оскільки звичайні снаряди залишають воронки до 7 метрів в глибину та до 10 метрів - у діаметрі.

"Сьогоднішні ракети залишили невеличкі воронки, тому це говорить про те, що боєприпаси були модифіковані. Тобто мали розірватися одразу при зіткненні з поверхнею, тим самим нанести більше шкоди. На що й розраховували ворожі війська. Ми все одно притягнемо всіх причетних до відповідальності, адже ніяких сумнівів немає, звідки були прильоти", - підкреслив Монастирський.

Доповнення 

Повідомляється про 30 загиблих та 88 поранених внаслідок чергового воєнного злочину росії у Запоріжжі. Серед померлих є двоє дітей: 11-річна дівчинка та 14-річний хлопчик. Поранення зазнала також 3-річна дівчинка.

Нагадаємо 

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження через ракетний удар російських військ по колоні з цивільними на околиці Запоріжжя.