28 лютий 2024, Середа, 18:19

мовний омбудсмен закликає українських олімпійців спілкуватися українською під час виступів

23 Липня 2021г.


Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав представників України на Олімпіаді, спортсменів і членів делегації, під час офіційних виступів говорити українською мовою.

«Цьогорічна Олімпіада в Токіо сприяє тому, щоб на головних аренах планети української стало більше… Україна бере участь в Олімпіаді як країна, в якій іде війна, тому утвердження української мови в спортивній дипломатії такого рівня – це зміцнення нашої державності у світі», – написав Кремінь у блозі на LB.ua.

«Бажаємо, щоб наші олімпійці досягали найвищих сходинок, а вся планета бачила, як виконується наш славень та підіймається державний прапор. Але, водночас, було б справедливо, щоб під час брифінгів, виступів, пресконференцій українські чемпіони, їхні тренери, представники Національного олімпійського комітету та офіційних делегацій спілкувалися українською», – додав він.

23 липня розпочалися літні Олімпійські ігри в Токіо. Вони мали відбутися ще в минулому році, але через пандемію були перенесені на 2021 рік.

У складі збірної України – 157 спортсменів, які виступатимуть у 25 видах спорту. Це найменша кількість спортсменів на літній Олімпіаді за часи незалежної України.