21 травень 2024, Вівторок, 20:16

МВС хоче шукати хворих на COVID-19 за допомогою собак

6 Жовтня 2020г.
Tass 32887361 Pic4 Zoom 1500x1500 66712

Міністерство внутрішніх справ може впровадити проєкт з підготовки службових собак для виявлення людей з ознаками захворювання коронавірусом.

Про це повідомляє пресслужба МВС, пише Резонанс 6 жовтня із посиланням на Слово і Діло.

У міністерстві розповіли, що вперше залучати собак для боротьби з пандемією почали в Фінляндії наприкінці вересня. Собаки-нюхачі, які зараз працюють в аеропорту Гельсінкі, спеціально навчені виявляти запах вірусу в зразках поту, що зібрані на серветках у прибулих пасажирів.

«Собаці потрібно всього 10 секунд для виявлення особи з ознаками COVID-19. Після цього пасажиру пропонується пройти безкоштовно тест на коронавірус в медичному центрі аеропорту», - повідомляють в МВС.

Пізніше фінський досвід почали використовувати і інші групи дослідників, зокрема з Великій Британії і Франції, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус. Тепер вебінар на цю тему відбувся в консультативної місії ЄС в Україні.

Як зазначила заступник голови МВС Тетяна Ковальчук, «досвід ЄС в цій сфері є дуже важливим ... Це додаткові можливості, які варто досліджувати і використовувати».

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram