27 травень 2024, Понеділок, 19:55

На Каховській ГЕС немає необхідної кількості вибухівки, щоб рф могла підірвати станцію – розвідка

27 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 26 жовтня. Резонанс. Каховська ГЕС не замінована настільки, щоб можна було здійснити підрив. Про це повідомив представник пресслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі українського телемарафону, передає Резонанс.

Цитата

«Стосовно Каховської ГЕС, сьогодні не проведені необхідні роботи, не замінована ГЕС і дамба настільки, щоб можна було зробити підрив», - розповів Юсов.

Він пояснив, що це велика і складна гідротехнічна споруда, і для того, щоб підірвати її необхідно здійснити цілий комплекс заходів та підготовки, яка була б добре видна.

«Ми відповідно були б належним чином про це проінформовані», - зазначив Юсов.

Він розповів, що сьогодні є часткове мінування, Каховської ГЕС.

«Це справді факти підтверджені, і нам добре відомо коли це здійснювалося й в яких обсягах.але якщо говорити про її повне знищення, то таких попередніх робіт агресором не проводилося. Проте це не означає, що цього не може бути у майбутньому, оскільки ми маємо справу з державою-терористом. Але станом на сьогодні це більшою мірою психологічний тиск і психологічна операція», - розповів Юсов.

Доповнення

За даними ГУР МОУ, окупанти замінували її ще у квітні. У ГУР МОУ наголошували, що через швидку деокупацію правобережної частини Херсонської області росія свідомо готує теракти на цій території. У разі підриву дамби Каховської ГЕС під водою опиняться десятки українських населених пунктів, зокрема Херсон.

Міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко у коментарі Резонанс розповів, що руйнування Каховської ГЕС матиме наслідком затоплення 80 населених пунктів та матиме негативний вплив на екологію.

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявляв, що якщо росія підірве Каховську ГЕС, тимчасово окупований Крим залишиться без водопостачання на 10-15 років, а може й назавжди.