21 вересень 2023, Четвер, 11:37

На Харківщині інтенсивність замінування набагато вища, ніж була на Київщині – ДСНС

21 Вересня 2022г.


КИЇВ. 21 вересня. Резонанс. У Харківській області інтенсивність замінування набагато вища, ніж була у Київській області - деякі території вздовж доріг просто всипані протипіхотними мінами. При цьому до кінця року в області планують першочергово розмінувати, зокрема, близько 4 тис. кілометрів доріг. Про це повідомив заступника голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш під час брифінгу, передає кореспондент Резонанс.

Цитата

«Сьогодні ми з військово-цивільною адміністрацією спільно визначили завдання першочергового розмінування до кінця цього року – це об'єкти житлово-комунального господарства (близько 18), навчальні заклади, заклади охорони здоров'я, це близько 4 тис. кілометрів доріг, які всі були на окупованій території. Ключове завдання, звичайно, дороги національного та регіонального значення, по яких відбувається найбільш інтенсивний рух транспорту», - розповів Примуш.

Деталі

За його словами, окрім того, це очищення територій під лініями електропередач, близько 50 км лінії електропередач, які мають обстежити.

«Окрема історія – це об'єкти енергопостачання, це 32 об'єкти великих, де ми зараз навколо них обстежуємо територію… І, звичайно, це весь житловий фонд», - сказав Примуш.

Примуш повідомив також, що в Харківській області близько 12 тис. кв. км потребує дуже швидкого розмінування.

«Інтенсивність замінування набагато вища, ніж навіть була у Київській області. Дуже поширено замінування протипіхотними мінами, тобто, деякі території просто всипані протипіхотними мінами вздовж доріг, й це ускладнює пересування техніки, населення. Тому ключовим заданням залишається розмінування. Ми спрямували вже 129 піротехніків туди, це значна частина піротехніків, які в цілому працюють в країні. Це зведені загони. Ми сподіваємося збільшити до 1 жовтня майже удвічі кількість піротехніків, які там працюють. Щодня прибувають нові команди, які розгортаються, закріплюється за ними територія», - розповів Примуш.

Доповнення

На деокупованій Харківщині за день на мінах підірвалися 6 цивільних.

В адмінмежах об'єднаних громад Харківщини ініціюють створення понад 20 військових адміністрацій.