13 квітень 2024, Субота, 19:53

На Харківщині СБУ запобігла проведенню незаконного місцевого референдуму

22 Жовтня 2020г.
загружено

Служба безпеки України миттєво відреагувала на спробу захоплення влади на місцевому рівні шляхом проведення незаконного референдуму, який мав відбутися напередодні місцевих виборів в Україні.

Про це у соцмережі Facebook повідомив спікер СБУ у Харківській області Владислав Абдула, пише Резонанс 22 жовтня.

Оперативники спецслужби встановили, що селищний голова одного з населених пунктів Лозівського району Харківської області 21.09.2020 р. підписав незаконне рішення сесії ради про призначення місцевого референдуму для створення об’єднаної територіальної громади. Депутати разом із селищним головою вирішили, що нова тергромада, центром якої має стати саме їх населений пункт, має об’єднати ще сім сусідніх сіл. Через проведення «референдуму» депутати планували надати своєму рішенню статус легітимного.

22 жовтня п.р., у межах розпочатого слідчими Управління СБУ в Харківській області кримінального провадження, на момент початку роботи комісій з проведення місцевого референдуму розпочато невідкладні слідчі дії для встановлення осіб, причетних до протиправної діяльності, а також вилучення речових доказів.

Служба безпеки України попереджає про недопустимість дій, передбачених ст. 110 КК України, що можуть призвести до порушення цілісності і суверенітету держави.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram