22 лютий 2024, Четвер, 10:50

На Херсонщині під час війни було 303 випадки насильницьких зникнень – Омбудсмен

30 Серпня 2022г.


КИЇВ. 30 серпня. Резонанс. З моменту повномасштабного вторгнення рф практика насильницьких зникнень стала одним з методів залякування місцевих загарбниками, лише у Херсонській області зафіксовано понад 300 таких випадків, повідомив Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець у Telegram, пише Резонанс.

Цитата

"Після 24 лютого тільки на Херсонщині зафіксовано 303 випадки насильницьких зникнень, 121 особу було звільнено, вбито була 1 людина і доля 181 людини залишається невідомою. І це інформація, яка нам відома", - зазначив Лубінець.

Деталі

Омбудсмен додав, що випадки насильницьких зникнень практикуються у фільтраційних пунктах на Донеччині та Луганщині, окупанти продовжують відкривати такі пункти в Запорізькій області, на території окупованої Херсонщини та Криму.

"Точну кількість цих випадків в Україні підрахувати неможливо. З моменту повномасштабного вторгнення практика насильницьких зникнень стала одним з методів залякування місцевих", - зазначив Лубінець.

Довідково

30 серпня світ відзначає Міжнародний день жертв насильницьких зникнень.

"Насильницьке зникнення" - не просто відсутність інформації, це викрадення, незаконне затримання та утримання у в'язницях чи фільтраційних таборах, тортури, позасудові страти та приховування тіл загиблих.