13 квітень 2024, Субота, 03:55

На Хмельниччині прокуратура вимагає повернення землі навчальним закладам на понад 2 млн грн

20 Липня 2020г.
Maxresdefault

Органи прокуратури Хмельницької області продовжують активну роботу щодо захисту інтересів держави у сфері земельних відносин та охорони дитинства.

Про це Резонансу 20 липня повідомили у пресслужбі прокуратури Хмельницької області.

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою виявлено порушення вимог земельного законодавства під час використання землі на території Білогірського району.

Встановлено, що у січні цього року між гімназією та фермерським господарством укладено договір соціального партнерства, відповідно до якого у користування приватного агровиробника передано земельну ділянку площею 31 га, розташовану в межах Вікнинської сільської ради.

Вказана земля вартістю понад 1,8 млн грн з 2004 року належить навчальному закладу на праві постійного користування.

На підставі аналогічного договору іншому суб’єкту господарювання для вирощування сільськогосподарської продукції передано більше 5 га землі вартістю 300 тис грн в межах Білогірської селищної ради, що належить на праві користування Білогірському ліцею.

Повноважень розпоряджатись зазначеними земельними ділянками за відсутності рішення відповідного органу виконавчої влади та без проведення аукціону навчальні заклади не мали, а під виглядом вказаних правочинів сторони насправді приховано оренду землі.

Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання вказаних договорів недійсними та звільнення земельних ділянок навчальних закладів.

Як повідомив заступник керівника місцевої прокуратури Ігор Барахтенко, позови прокурора перебувають на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.