14 квітень 2024, Неділя, 04:51

На Хмельниччині у комунальну власність повернуто майновий комплекс вартістю 6,4 млн грн

21 Жовтня 2020г.
Unknown

За результатами розгляду позовних вимог Хмельницької обласної прокуратури на користь територіальної громади витребувано приміщення та земельну ділянку, розташовані у середмісті Кам’янця-Подільського.

Загальна вартість цілісного майнового комплексу складає більше 6,4 млн грн.

Про це повідомляє Резонанс 21 жовтня із посиланням на пресслужбу Хмельницької обласної прокуратури

Прокуратурою встановлено, що у 2016 році Кам’янець-Подільською міською радою проведено аукціон з продажу об’єкта комунальної власності – нежитлової будівлі незавершеного будівництва площею 210 кв м, за результатами якого нерухомість за ціною 62 тис грн перейшла у власність місцевої мешканки.

Виявилось, що аукціон та укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна за результатами процедури приватизації відбулось з порушенням вимог чинного законодавства та принципів приватизації.

Зокрема, органом приватизації не надано повної інформації про об’єкт та неналежно визначено початкову ціну. Так, в оголошенні про проведення аукціону з продажу будівлі не було зазначено відомості про земельну ділянку, на якій вона знаходиться, щодо можливості її придбання або набуття права користування нею.

У свою чергу це суттєво знизило ціну об’єкта приватизації та позбавило Кам’янець-Подільську міську раду можливості одержати дохід у вигляді орендної плати за землю, оскільки вартість самої лише земельної ділянки понад 6 млн грн.

Враховуючи порушення інтересів держави через ненадходження до міського бюджету значної суми коштів від неправомірного продажу вказаного комунального майна, прокуратура вжила заходи до їх захисту в судовому порядку.

Рішеннями господарського суду Хмельницької області за позовами прокуратури договір купівлі-продажу будівлі визнано недійсним та нерухоме майно витребувано у комунальну власність.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram