13 квітень 2024, Субота, 22:50

На Київщині викрито шахрайську схему проходження студентами-медиками іспиту «КРОК»

11 Лютого 2021г.
Giving Advice

На Київщині викрито шахрайську схему проходження студентами-медиками іспиту «КРОК»

Про це повідомляє Резонанс 11 лютого із посиланням на пресслужбу Генеральної прокуратури України.

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури викрито трьох  осіб за фактом шахрайства (ч.4 ст.190 КК України).

За даними слідства, колишній ректор одного з медичних вузів, маючи широке коло знайомств в Міністерстві охорони здоров'я України та державній організації «Центр тестування», разом із двома помічниками організували схему проходження студентами-медиками зовнішнього незалежного оцінювання професійної компетентності «КРОК».

За винагороду від 3 тис доларів США він обіцяв вирішити питання із успішним складанням ліцензованих іспитів та одержанням відповідного сертифікату. Отримавши «замовлення», ексректор пропонував викладачам та студентам-відмінникам за 500 дол скласти інтегрований тестовий іспит замість клієнта. Для цього він разом з двома співучасниками змінювали фотографію у паспорті замовника на фото підставного студента, який успішно складав іспит, отримував сертифікат та можливість продовження подальшого навчання на медичному факультеті.

Наразі вже встановлено ряд епізодів складання іспиту за підробленими паспортами громадян України та понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне проходження тестів за вказаною шахрайською схемою. Щорічний прибуток від такої діяльності становив близько 2 млн дол.

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання осіб та місцями проведення іспитів правоохоронцями виявлено та вилучено екзаменаційні роботи підставних студентів, документацію щодо проведення іспитів, паспорти громадян України з очевидними ознаками підробки, засоби зв’язку, які використовувались учасниками оборудки, грошові кошти, бланки сертифікатів щодо успішного проходження іспиту, тощо.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру трьом особам.

Досудове слідство у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного управління Нацполіції у Київській області за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram