12 квітень 2024, П'ятниця, 16:49

На Кіровоградщині посадовець колонії підозрюється у службовій недбалості, що призвела до смерті працівника установи

2 Березня 2021г.
Unnamed

Прокурорами Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру першому заступнику начальника Петрівської виправної колонії №49 у службовій недбалості, яка призвела до смерті рядової внутрішньої служби у липні 2020 року (ч.2 ст.367 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 1 березня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, керівник установи, достовірно знаючи про відсутність реальної можливості направити на навчання новопризначених працівників і заборону їх допуску до самостійного несення служби у складі варт з наданням зброї без проходження первинної професійної підготовки та отримання сертифікату, неодноразово допускав рядову до самостійної діяльності в складі чергових варт відділу охорони виправної колонії. Відсутність знань та навичок адаптації до умов нової праці в пенітенціарній системі, надінтенсивні навантаження на роботі – заступання в наряд через добу упродовж місяця, а також невміння правильно поводитись зі зброєю призвели до пострілу автоматичної вогнепальної зброї АК-74, від якого настала смерть потерпілої на робочому місці.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у місті Миколаєві.

Нагадаємо, влітку 2020 року прокурорські перевірки пенітенціарних закладів виявили, що причиною допуску до складу варт новопризначених працівників, які не пройшли первинної професійної підготовки, був незаконний лист-вказівка Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту. Реагуючи на порушення законодавства, Генеральний прокурор надала письмові вказівки Міністру юстиції України з вимогою відкликати цей документ та провести службове розслідування за вказаним фактом. Вимоги були виконані.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram