29 травень 2024, Середа, 21:43

На Луганщині окупанти під виглядом евакуації виганяють місцевих мешканців з будинків заселяючи туди бойовиків різних мастей – Гайдай

30 Січня 2023г.


КИЇВ. 30 січня. Резонанс. Окупанти під виглядом евакуації виганяють місцевих мешканців Луганщини зі своїх будинків вздовж лінії фронту. Пусте житло використовують як приміщення для проживання мобілізованих та “вагнерівців”. Про це в ефірі телемарафону розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай, передає Резонанс.

Цитата

«Де живуть люди, окупантів не цікавить. Щодо їхніх будинків, то заселяють туди бойовиків різних мастей. Тобто, це вагнерівці-зеки, російські мобілізовані та мобілізовані на окупованій частині Луганської області. Серед місцевого населення далеко не всі можуть заплатити 300 євро за евакуацію через територію рф та Балтійські країни, тому багато хто переселяється вглиб окупованої частини Луганщини або заселяється в порожні будинки трохи далі», – повідомив Гайдай.

Україна наразі може допомогти у випадку, якщо мешканцям окупованих територій вдається евакуюватися. Проте російські загарбники перекрили будь-які можливості для евакуації. Натомість змушують отримувати російські паспорти.

«Намагаються видавати паспорти, але відомо, що росіяни "роздають" паспорти рф, які суттєво відрізняються від виданих на території росії. Виглядають більш-менш однаково, але, зважаючи на коди та серії паспортів, суттєво відрізняються. Тому і ставлення до людей, які переїжджають з окупованої частини Донецької та Луганської областей вже до росії, вже зовсім інше. Змушують в першу чергу отримувати паспорти тих, хто працює в державних установах та пенсіонерів. Також всі підприємства змушують перереєстровуватись на територію рф, щоб не залишати податки в Луганській області», – зазначив Гайдай.

Нагадаємо

У Старобільську міська лікарня переповнена пораненими окупантами. Як повідомили у Генштабі, після "стабілізації" російських військових везуть лікувати у Луганськ або в рф.