21 травень 2024, Вівторок, 20:10

На Луганщині поліцейські викрили схему підкупу виборців

5 Жовтня 2020г.
120772270 375956490244538 3511190896087319223 N

Слідчі дії проводяться у рамках кримінального провадження відкритого за ч. 4 ст. 160 “Підкуп виборця, учасника референдуму “ Кримінального кодексу України та направлені на встановлення всіх обставин правопорушення. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк строк від п’яти до семи років.

Про це повідомляє Резонанс 5 жовтня із посиланням на відділ комунікації Луганщини  .

Вдень, 4 жовтня в ході огляду одного з магазинів у м. Кремінна поліцейські виявили та вилучили продуктові набори та списки виборців, що вказує на організацію схеми зі скупки голосів на користь однієї з політичних сил та кандидата на посаду голови м. Кремінна.

Виявити схему вдалось завдяки злагодженим діям оперативників Управління карного розшуку, слідчим Слідчого управління, спецназівців та співробітників Кремінського відділу поліції під процесуальним керівництвом прокуратури.

Поліцейські встановили свідків події та осіб, які встигли отримати продукти харчування.

Наразі поліція встановлює всіх осіб, які можуть бути причетними до організації схеми підкупу виборців.

Як і під час минулих виборчих кампаній, ми усі – співробітники великої правоохоронної системи, чітко дотримуємося принципів нейтральної політичної позиції, – заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

Так, 3 жовтня, у Головному управлінні Нацполіції на Луганщині під головуванням Варченка відбулась оперативна нарада з керівниками силових структур області та галузевих служб управління.

Радник міністра довів до відома присутніх основні вимоги до роботи правоохоронців під час проведення безпосередньо усього виборчого процесу головними з яких є широка роз’яснювальна інформаційна робота та негайне реагування на кожне повідомлення про порушення, реєстрація, перевірка та прийняття законного рішення.

- Після 5 жовтня ми вже будемо мати інформацію щодо кількості людей, які будуть змагатися між собою за отримання перемоги на виборах. Наше завдання пояснювати їм, як потрібно себе поводити, щоб не порушувати законодавства, - наголосив Іван Григорович.

Крім того, акцентував увагу на обов’язковій тісній співпраці з представниками громадянської мережі «Опора».

Наголосив на необхідності проведення зустрічей з представниками політичних партій з метою проведення роз’яснювальної роботи та закликати їх дотримуватись принципів Виборчого кодексу України.

Також, необхідно провести зустрічі з тренерами різних спортивних клубів пояснити їм норми чинного законодавства та проінформувати про настання відповідальності за їх порушення.

- Спроба конкурувати не ідеями, візіями та мирним діалогом, а м’язами мускулястих хлопців, не є демократичним та цивілізованим способом досягнення поставленої мети бути обраним. Тому ми повинні проводити широку інформаційну роз’яснювальну роботу з усіма учасниками виборчого процесу і тими, хто можливо буде тим чи іншим способом залучений в цей процес, постійно наполягаючи на тому, що виборчі перегони повинні бути чесними та цивілізованими, - зазначив Іван Варченко.

Заслухавши представників ДСНС, Державної прикордонної служби, НГУ, Міграційної служби та керівника ГУНП про готовність до забезпечення громадського порядку та публічної безпеки на період виборів, радник міністра підкреслив, що головним завданням керівників є вжиття вичерпних заходів задля надання можливості проголосувати усім правоохоронцям та забезпечити їм належні умови для несення служби на виборчих дільницях.

ПЕРЕДВИБОРЧІ «ЦУКРОВІ СІТКИ» ЛУГАНЩИНИ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram