17 червень 2024, Понеділок, 12:31

На майно колишнього міністра освіти табачника на понад 2 млн дол. наклали арешт

9 Січня 2023г.


КИЇВ. 9 січня. Резонанс. Служба безпеки України повідомила, що накладено арешт на майно колишнього міністра освіти та науки часів януковича дмитра табачника, який підозрюється у державній зраді, пише Резонанс.

Цитата

"За матеріалами слідчих Служби безпеки накладено арешт на майно колишнього міністра освіти та науки дмитра табачника, який підозрюється у державній зраді. Загальна сума арештованих активів становить більше ніж 2 млн дол. Це насамперед нерухомість, земельні ділянки та гроші в іноземній валюті", - повідомляє СБУ.

Деталі

За даними спецслужби, для того, щоб «приховати» свої статки від можливої конфіскації на користь держави, фігурант заздалегідь «переписав» їх на своїх родичів.

Утім, СБУ викрила цю «схему» і отримала дозвіл суду на арешт активів ексрегіонала.

Серед них:

  • ½ квартири в історичній частині Києва площею 126 кв. м;
  • житловий будинок площею понад 600 кв. м;
  • 5 земельних ділянок в елітному котеджному містечку поблизу столиці загальною площею майже 1 га;
  • банківський рахунок на 147 тис. дол.

Доповнення

У листопаді минулого року за матеріалами СБУ табачнику було повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

За даними слідства, він брав активну участь в організації псевдореферендумів у захоплених районах Херсонської та Запорізької областей. Для цього особисто консультував місцевих гауляйтерів і готував проєкт доповідної записки на заступника голови уряду рф щодо забезпечення озброєної охорони «виборчих дільниць».

Наразі зрадник переховується від правосуддя у тимчасово окупованому Криму, вказують у СБУ.

Як зазначили у спецслужбі, співробітники Служби безпеки проводять комплексні заходи щодо притягнення зловмисника до відповідальності за злочини проти України.