21 вересень 2023, Четвер, 14:27

На Миколаївщині затримано псевдополіцейського

23 Серпня 2018г.
1

Внутрішня безпека НПУ отримала скарги на співробітника поліції, який зупиняє автомобілі та вимагає з водіїв гроші за непритягнення до адмінвідповідальності. Однак при перевірці інформації спільно з миколаївською поліцією з’ясувалося, що на трасі під виглядом працівника поліції орудує аферист з двома знайомими військовослужбовцями. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Так, о Миколаївського управління ДВБ надійшла інформація щодо неправомірних дій окремих співробітників поліції регіону - на трасі поліцейський вимагає хабара за нескладання адміністративних протоколів.

З метою перевірки цієї інформації працівники ДВБ НПУ почали заходи, направленні на встановлення особи вищезазначеного співробітника. Так, на одній з автодоріг, поблизу селища Полігон, Вітовського району Миколаївщини був помічений автомобіль «ЗАЗ Деу» з номерними знаками на синьому фоні та встановленими проблисковими маячками.

Біля автівки знаходилася особа в однострої співробітника поліції, з шевронами ГУНП у Миколаївській області та погонами лейтенанта поліції, а в салоні машини знаходились ще двоє невідомих. Протягом певного часу поліцейський зупиняв на трасі автомобілі, спілкувався з водіями, після чого транспортні засоби продовжували рух.

Оперативники внутрішньої безпеки з метою ідентифікації особи зазначеного співробітника направили до нього наряд сектору реагування патрульної поліції Вітовського відділення. «Колегам» чоловік пред’явив службове посвідчення інспектора СРПП, але назвати підрозділ, в якому несе службу, відмовився та вступив у суперечку. Натомість двоє молодих людей, які сиділи у автівці представились правоохоронцям військовослужбовцями ЗСУ, які пояснили, що, начебто, здійснюють допомогу нарядам поліції на території району.

Перевіривши отриману інформацію по спецбазі, працівники Миколаївського УДВБ НПУ з’ясували, що мають справу з псевдополіцейським. Адже чоловік не є і ніколи не був співробітником поліції/міліції, а його поліцейські жетон та посвідчення на обліках обласної поліції не значаться.

«Коп» зізнався, що його автомобіль насправді має реєстрацію Польщі, а сині спецномери та нагрудний жетон він придбав за власний кошт у невстановленої наразі особи, через Інтернет купив маячки синього та червоного кольору. «Комплект даішника»: форму, погони, шеврони, спорядження, світловідбиваючий жилет, бронежилет, свисток та сигнальний диск - придбав у спеціалізованому магазині Миколаєва. Службове посвідчення роздрукував на оргтехніці, а пістолет у кобурі виявися спортивним (стартовим), який він теж купив у магазині.

Для всебічної та детальної перевірки на місце події було викликано співробітників кадрового забезпечення та слідчо-оперативні групи ГУНП у Миколаївській області і Вітовського відділу поліції. Під час огляду автівки псевдополіцейського було виявлено два дорожні конуси, номерні знаки іноземної реєстрації, бронежилет з надписом «ПОЛІЦІЯ», погони капрала поліції, два світловідбиваючі жилети, два сигнальні диски з червоним сигналом, дві рації «MOTOROLA», два пістолети та бланки пояснення невстановленого зразка. Все це було вилучено у законному порядку, разом з посвідченням та жетоном, які використовував аферист.

Крім цього, оперативники внутрішньої безпеки встановили особи водії, яких зупиняв шахрай та вимагав з них гроші. Заяви громадян зареєстровано у Вітовському відділі поліції.

Дії затриманого 20-річного чоловіка кваліфікуються за ч.2 ст.353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) та ст. 190 (Шахрайство) КК України. Псевдокопу загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 4 років або позбавлення волі на строк до 3 років. Також перевіряється причетність до злочинних дій і виявлених на місці події військослужбовців.