29 травень 2024, Середа, 21:52

На розгляді ЄСПЛ не менше 122 позовів стосовно української люстрації

22 Квітня 2019г.
9999

Понад 100 заяв прийнято до розгляду Європейським судом з прав людини від громадян України, які постраждали внаслідок застосування Закону «Про очищення влади». Про це повідомив Представник України у Венеційській комісії (2013-2017 рр) Володимир Пилипенко в ефірі програми "Плюс-мінус" на Українському радіо.

Не менше 122 позовів нині розглядає ЄСПЛ, - уточнив у коментарі Резонансу заступник прокурора Чернігівської області (2014 р) Олег Підгайний. - Сума матеріальних збитків, за нашими підрахунками, сягає 1,5 - 2 млрд грн, і ці гроші після нашого виграшу у ЄСПЛ будуть обов’язково стягнуті з держави. А хто це буде відшкодовувати - Петренко?! Козаченко?! Чи Єгорка?!

Про те, що "закон написаний неправильно, і його наслідками можуть стати масові виграшні позови проти України в ЄСПЛ, по яких в майбутньому доведеться виплачувати компенсації з українського бюджету" експерти попереджали ще з самого початку вітчизняної квазі-люстрації.

«2000 у Сербії, після розпаду Югославії,  було невдало проведено люстрацію суддів: прийнято рішення про повну заміну складу суддівського корпусу, не дослухавшись до рекомендацій Ради Європи. А в 2010-му кілька звільнених суддів направили скаргу до Конституційного Суду Сербії, який своїми рішеннями визнав, що процес не відповідав загальноприйнятим нормам і порушував право на справедливий суд. Згодом Європейський суд з прав людини поновив повністю всіх суддів на посадах. І зараз в Сербії є досить великі проблеми із правосуддям, оскільки суди переповнені вдвічі», - писав Пилипенко ще у червні 2015 року.

Участь у вищезгаданому радіофірі програми «Плюс-мінус» мала взяти і екс-очільниця люстраційного департаменту Мін’юсту Тетяна Козаченко. Утім, на зв’язок не вийшла, через сімейні обставини, - пояснила вона згодом Facebook у коментарі на сторінці Олександра Піддубного. Наразі цей пост видалено, за словами журналіста, через персональні образи Козаченко окремими коментаторами.

Утім, Резонанс встиг зробити декілька показових скриншотів: