29 травень 2024, Середа, 03:10

Повідомлено про підозру кримінальному «авторитетові» за поширення злочинного впливу у виправній колонії

20 Січня 2021г.
246843 Scaled

Підозрюваному може загрожувати до 15 років позбавлення волі.

55-річний підозрюваний, перебуваючи у Вільнянській установі виконання покарань, здобув авторитет серед засуджених непокорою встановленим правилам поведінки в установі та запровадженням своїх.

Про це повідомляє Резонанс 20 січня із посиланням ДСР Нацполіції

Користуючись довірою та маючи вплив як на засуджених, так і на кримінальних осіб, що перебувають на волі, спонукав їх на вчинення злочинів. Частину коштів, отриманих від злочинної діяльності, віддавали у так званий «общак», за який відповідав підозрюваний. Крім того, підозрюваний мав певний статус, тому до нього за порадами зверталися кримінальні особи для вирішення конфліктних ситуацій.

13 листопада минулого року на Рівненщині поліцейські затримали 55-річного «авторитета». Чоловік знаходився у розшуку за скоєння тяжкого злочину, разом зі своїм спільником викрали та закатували чоловіка до смерті натериторії Запорізької області. Тоді йому було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 146 (викрадення людини) Кримінального кодексу України.

У ході слідства оперативники управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області, слідчі слідчого управління обласної поліції за процесуального керівництва прокуратури зібрали матеріали, які підтверджують причетність 55-річного кримінального «авторитета» і до встановлення та поширення злочинного впливу як на території виправної установи, так і поза її межами.

19 січня йому було повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 255-1 Кримінального кодексу України.

За скоєння цього кримінального правопорушення підозрюваному може загрожувати до 15 років позбавлення волі.