15 квітень 2024, Понеділок, 07:56

НААУ направить до ВРП результати аудиту судової реформи – Лідія Ізовітова

2 Грудня 2020г.
1033167 News

За результатами другої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи» Національна асоціація адвокатів України проведе аудит стратегічних документів та законопроектів, які пропонуються в ході судової реформи. Підсумковий документ буде направлений до ВРП та, за необхідності, до Верховної Ради.

Про це пише Резонанс 2 грудня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час другої національної дискусії "Доступ до правосуддя: реалії та перспективи".

«Щодо результатів концепцій і стратегій, які приймалися з питань судочинства, Президент України закликав комісію з питань правової реформи до проведення такого аудиту. Зі свого боку, ми вже такий аудит розпочали 23 листопада під час першої нашої дискусії і продовжуємо сьогодні. Це громадський аудит», - сказала Голова НААУ.

«За результатами нашого обговорення ми зробимо письмове повідомлення, яке скеруємо до Вищої ради правосуддя і парламентського Комітету, який буде обговорювати ці законопроекти. Ми розтлумачимо відповідні норми і вкажемо, де є помилки або викривлення законодавства, в тому числі, і умисні. Нам сьогодні, як громадянам нашої країни, які вболівають за інтереси судочинства, за інтереси правосуддя, за інтереси судової влади, треба виконати свій громадянський обов’язок», - зауважила Лідія Ізовітова.

У документі, окрім зауважень, буде викладено пропозиції від НААУ щодо реформування судочинства, зазначила Лідія Ізовітова.

«Кожна професійна спільнота буде пропонувати свої напрямки і шляхи виходу з цієї певної кризи в реформуванні судочинства. Ми теж має це зробити», - сказала Голова НААУ, РАУ.

До висновку буде додано, зокрема, й оцінки конституційних меж обов’язків України перед МВФ і того, яким чином вони враховані в тих законопроектах, які сьогодні на розгляді у парламенті.

Лідія Ізовітова також звернула увагу на те, що деякі парламентарі взагалі не мають свого бачення реформування судової влади, що є «поганим дзвіночком для всіх».

«Мене здивував висновок парламентського Комітету з питань європейської інтеграції на законопроект №3711. Він дуже короткий, складається з одного-двох речень. Там йдеться, що «Законопроект відповідає європейській меті, а все інше треба добре попрацювати». Тож, «добре попрацювати» - це дуже гарний месседж для нас. Давайте добре попрацюємо заради наших співвітчизників», - закликала колег Голова НААУ, РАУ.

30 листопада під час другої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи» представники НААУ висловили свої думки щодо запропонованих владою законопроектів з реформування судової влади в Україні. Відео заходу можна переглянути за посиланням.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram