» НАБУ розслідує можливе незаконне збагачення судді Вищого госпсуду

05 липень 2022, Вівторок, 07:15

НАБУ розслідує можливе незаконне збагачення судді Вищого госпсуду

24 Жовтня 2018г.
67dee55f0e17c10b3e2a53785e1c11590ca4b8a4

Національне антикорупційне бюро розслідує можливе незаконне збагачення судді Вищого господарського суду Олени Яценко та декларування недостовірної інформації.

Про це йдеться в ухвалі суду, передає Резонанс із посиланням на Українські Новини.

Детективи НАБУ перевіряють Яценко на предмет можливого вчинення злочинів за ст. 366-1, ч. 3 ст. 368-2, а також ч. 2 ст. 209 (легалізація, відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

За даними слідства, Яценко придбала у власність активи на значну суму, законність набуття яких не підтверджується доходами судді та її близьких осіб.

У подальшому ці активи вона передала дочці, своєму зятю, брату і дідусю.

Нагадаємо 5 жовтня 2018 року НАБУ провело обшук у цієї судді ВГСУ.

За даними ЗМІ, суддя Олена Яценко брала участь в першому конкурсі до Верховного Суду у 2016-2017 рр, але не увійшла до переліку переможців. Також вона подала документи на участь у другому конкурсі до Верховного Суду.

Також повідомлялось про існування листа №01-9\157 від 12.06.2008, підписаного головою ВГСУ Сергієм Демченко на адресу Генерального прокурора України Олександра Медведька про те, що в діях в.о. першого заступника голови ВГСУ Олени Яценко вбачаються ознаки злочину, що передбачений статею 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). Йшлося ремонт у власній квартирі судді у Києві, до якого вона залучилав на безкоштовній основі працівників відділу будівництва, реконструкції та ремонту ВГСУ. У пояснювальній записці начальник відповідного відділу М. І. Козоріз розповів, що спеціаліст відділу В.В. Герасименко у травні-червні 2007 року займався лише ремонтом квартири судді Яценко, свої прямі обов’язки не виконував, хоча зарплату в суді отримував. Сам Герасименко не лише не заперечував своєї участі в ремонті квартири Яценко (були виконані заміна віконних блоків, заміна радіаторів системи опалення, встановлення систем кондиціонування, виконані електричні та сантехнічні роботи, гіпсокартонні роботи по стелях та стінам), але й розповів про те, що Яценко змусила працівника суду виконувати ці роботи фактично безкоштовно, більше того – за власний рахунок, бо він «неправильно» розмістив рукомийники на кухні.