12 квітень 2024, П'ятниця, 17:23

НАБУ взялося за справи будівництва житла у Нацгвардії

4 Січня 2021г.
Naczionalne Antykorupczijne Byuro Nabu Large

Національне антикорупційне бюро викликає до себе Андрія Немерюка, якого підозрює в організації завдання збитків Національної гвардії України під час будівництва житлового комплексу Forest Land в Бучі Київської області.

Відповідні повістки про виклик оприлюднені на сайті НАБУ, - пише Резонанс 4 січня з посиланням на «Слово і діло».

16 вересня НАБУ оголосило Немерюка в розшук, у тому числі міжнародний. Після цього разом із САП ініціювали заочний арешт, проте 28 вересня слідчий суддя ВАКС відмовив у задоволенні клопотання. Тому САП подала апеляційну скаргу, оскільки вважає відмову необґрунтованою. Пізніше апеляційна палата ВАКС заочно заарештувала Немерюка.

У зв'язку з цим НАБУ і САП ініціювали процедуру заочного розслідування стосовно Немерюка, оскільки той переховується від слідства. 1 грудня слідчий суддя ВАКС відмовив. Однак апеляційна палата ВАКС дозволила заочне слідство стосовно підозрюваного. Пізніше НАБУ завершило слідство стосовно Немерюк, тому викликало його до себе на 11 січня для отримання повідомлення про це, а також для надання доступу до матеріалів розслідування.

У Національному бюро оприлюднили повістки для проведення процесуальних дій з підозрюваним у справі про мільйонні збитки Нацгвардії.

Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Нагадаємо, за версією слідства, забудовник Андрій Немерюк організував схему заволодіння 17,3 млн грн НГУ, які були виділені з державного бюджету на придбання житла для військовослужбовців НГУ. Як встановили детективи, він залучив до свого плану начальника управління розквартирування та капітального будівництва логістики Головного управління НГУ Леоніда Сікору, керівника фінансового відділу цього ж управління НГУ Модлінського та директора ТОВ «Бучажитлобуд-Кредит» Дмитра Лашковіцера та керівника ЖБК «Буча-Житлобуд №1» Олега Войналовича. До реалізації злочину ці особи також залучили заступника начальника управління розквартирування і капітального будівництва логістики ГУ Нацгвардії Олександра Яроша. Однак, як з’ясувало слідство, до складу групи він не входив.

Для реалізацію плану вони забезпечили перемогу ТОВ «Бучажитлобуд-Кредит» на придбання у них квартир в Бучі Київської області, а саме житловому комплексі Forest Land. Дотепер договори купівлі квартир не виконані у зв'язку з непридатністю квартир для проживання. Немерюк і начальник фінвідділу НГУ перебувають у розшуку. Їм підозру вручили заочно. Наразі слідство у справі завершене і матеріали відкриті стороні захисту.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram