04 грудень 2023, Понеділок, 19:25

Начальник ГУР розповів про роль Медведчука у підготовці до повномасштабного вторгнення

1 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 30 вересня. Резонанс. Віктор Медведчук мав відношення до підготовки повномасштабного вторгнення. Через нього йшли кошти на оплату гауляйтерів. Про це в інтерв’ю Наталії Мосейчук сказав начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, передає Резонанс.

Цитата

"Він мав певний вплив під час підготовки до повномасштабної агресії. Через нього, в тому числі, проходили кошти, якими мали оплачувати роботу людей, що повинні були стати колаборантами. Через нього були спроби фінансування певного, як вірила росія, руху спротиву. Але практика показала, що ці кошти були розкрадені", – повідомив Буданов.

Щодо обміну Медведчука на 200 українських військовослужбовців, то Буданов розповів, що цей процес тривав трохи більше трьох місяців, а дата обміну була “плаваючою”. Саме тому і співпала з днем оголошення в росії мобілізації.

"Приблизно 18-го числа ми вийшли на цю дату. А події, які сталися в країні-агресорці, йшли паралельно. Ми вже не могли зупинити цей процес, що й сталося 22-го числа", – повідомив Буданов.

Нагадаємо

22 вересня Глава Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив, що Віктора Медведчука передали рф в обмін на 200 українських героїв.