15 квітень 2024, Понеділок, 05:51

Нацполіція створює два нових підрозділи та перевіряє всіх власників зброї

9 Березня 2021г.
1596457575 5347

Нові підрозділи будуть займатися видачею дозволів на зброю та моніторити службову дисципліну поліцейських.

Про це повідомляє Резонанс 9 березня із посиланням на Судово-юридичну газету 

Перший із них – це нова структура замість розформованого підрозділу контролю над обігом зброї.

Нагадаємо, 1 березня голова Національної поліції Ігор Клименко повідомив про відкриття корупційної схеми видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї.

"Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. У нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи", – повідомив Ігор Клименко.

На даному етапі, внутрішня безпека Нацполіції викрила дев'ять співробітників поліції. Серед них – посадовці Центрального апарату Національної поліції та працівники у регіонах.

"За результатами роботи, проведеної Департаментом внутрішньої безпеки, зі служби звільнено чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції. У тому числі – перший заступник начальника профільного департаменту та начальник дозвільної системи поліції. Також звільнено п'ятьох відповідальних співробітників у регіонах", – розповів Клименко.

У той же день Клименко підписав наказ про розформування дозвільної системи та початок формування нового підрозділу замість розформованого. Усі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби.

Одночасно поліція на 10 днів зупинила оформлення, видачу дозволів та перереєстрацію дозволених видів зброї та розпочала службове розслідування.

Крім того, правоохоронці почали перевірку кожного власника зброї в Україні.

Кожен дозвіл, який видали незаконно, анулюють, а зброю вилучать.

"У подальшому Національна поліція буде виступати з пропозицією перед міністром внутрішніх справ щодо передачі функцій видачі дозволів на придбання мисливської, гладкоствольної та травматичної зброї до інших підрозділів, які не стосуються Національної поліції України", – наголосив він.

За словами Клименка, за НПУ тоді залишиться виключно функція контролю на місцях.

Буквально через декілька днів парламент відмовився голосувати за законопроект «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї».

Інший новостворений підрозділ – це Департамент головної інспекції в складі центрального органу управління НПУ. В самому МВС повідомляють, що діяльність департаменту буде, в першу чергу, зосереджена на сприянні ефективній професійній діяльності працівників органів поліції та дотриманню ними службової дисципліни, оптимізації управлінських процесів, контролі за службовою діяльністю органів поліції.

МВС вже оголосила конкурси на дві вакантні посади:

  • Заступника начальника Департаменту головної інспекції – начальник управління підтримки та контролю;
  • Заступника начальника Департаменту головної інспекції – начальник управління організації службових розслідувань.

Серед їх основних функцій, в тому числі, організація заходів спостереження, несподіваної, вибіркової перевірки належного виконання службових обов'язків працівниками поліції, проведення перевірок органів та підрозділів поліції; організація службових розслідувань та моніторинг службової дисципліни.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram