» Нацрада затягує анулювання ліцензії телеканалу Business?

10 серпень 2022, Середа, 13:42

Нацрада затягує анулювання ліцензії телеканалу Business?

4 Червня 2018г.
Нацтелерада

Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення звинуватили у "протиправному сприянні" телеканалу Business. Активісти вимагають від Нацради спрямувати до суду позов про анулювання ліцензії ТОВ "Телерадіокомпанії "Погода ТБ", що виходила в ефір під логотипом Business.

Про це йдеться у позові ГО "Український суспільно-правовий рух: Демократія через право" до Нацради з питань телерадіомовлення, що надійшов до Окружного адміністративного суду м.Києва, повідомляє Резонанс.

Позивач звертає увагу, що в ході перевірки Нацрадою ТРК "Погода ТБ" виявилося, що за вказаною в ліцензії адресою телеканалу не було. Тоді своїм рішенням від 19 жовтня 2017 р. Нацрада вирішила спрямувати позови до суду щодо стягнення штрафу і анулювання ліцензії "Погода ТБ".

Далі, як наголошує позивач, згідно з чинним законодавством, Нацрада мала спрямувати до ОАСК позов щодо анулювання ліцензії "Погода ТБ". Проте цього не відбулося. Натомість у грудні 2017 р. Нацрада вирішила провести планову перевірку телеканалу.  В результаті моніторинг, проведений у січні цього року, засвідчив, що телеканал Business мовлення не здійснює.

Тоді Нацрада вирішила усього лиш оголосити ТОВ "Телерадіокомпанії "Погода ТБ" попередження і зобов’язати його протягом місяця поновити мовлення.

"Дані дії Нацради є завідомо протиправними, адже національному регулятору вже тривалий час відомо про невиконання телекомпанією вимог закону щодо мовлення і ухвалене рішення щодо анулювання ліцензії в судовому порядку. Такі дії, вочевидь, направлені на протиправне сприяння ТОВ "ТРК "Погода ТБ" в порушенні вимог чинного законодавства в сфері мовлення та затягування процесу анулювання ліцензії на мовлення каналу з логотипом Business", - йдеться у тексті позову.

Таким чином, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Нацради і зобов’язати її подати до суду позов про анулювання ліцензії ТРК "Погода ТБ".

Як відомо, з 1 серпня 2017 р. телеканал Business припинив мовлення на супутнику. 2016 р. телеканал Business за борги був вимкнений із цифрового ефіру провайдером "Зеонбуд".