» НАЗК програло справу щодо призначення Денісової

28 листопад 2022, Понеділок, 19:51

НАЗК програло справу щодо призначення Денісової

18 Липня 2018г.
Денисова

Печерський районний суд м. Києва ухвалив закрити справу щодо конфлікту інтересів навколо призначення на посаду омбудсмена нинішньої уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової. Про це повідомляє Зрада з посиланням на постанову суду від 2 липня.

“Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно Денісової за ч.1 ст.172-7 КУпАП — закрити у зв’язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення”, — йдеться в ухвалі.

Як зазначається, головуючий суддя у справі — О.А. Білоцерківець.

Нагадаємо, що 2 травня НАЗК скерувало до суду адмінпротокол щодо Денісової. На думку НАЗК, 15 березня 2018 року Денісова, яка на той час була народним депутатом, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, які полягали в безпосередній участі в обговоренні та в голосуванні на пленарному засіданні Верховної Ради з питання порядку денного про призначення її на посаду омбудсмена.

У НАЗК зазначили, що такими діями вона порушила вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, встановлених статтею 28 закону "Про запобігання корупції".

Також, на думку НАЗК, у Денісової був особистий інтерес в зв’язку з особливим статусом омбудсмена і різними пільгами. Суд зазначив, що наявність пільг у обмудсмена не може вважатися ознакою наявності конфлікту інтересів, оскільки пільги є гарантією незалежності уповноваженого.