26 квітень 2024, П'ятниця, 23:02

Не фінал, але це жирна кома, – Голова ОАСК про рішення ВРП

1 Вересня 2020г.
5rp4u5ep 605x320

Вища рада правосуддя повернула без розгляду клопотання Офісу Генпрокурора про тимчасове відсторонення керівника Окружного адміністративного суду Києва. Про це Голова ОАСК Павло Вовк повідомив 1 вересня у соцмережі, передає Резонанс.

- Незважаючи на безпрецедентний тиск, ВРП об'єктивно підійшла до цього питання і зробила те, що повинна була зробити згідно з буквою і духом Закону - повернула клопотання без розгляду, оскільки підозру не було вручено належним чином, - написав Вовк.

Суддя додав, що це "не фінал даної історії, але це жирна кома, яка вже дозволяє задати деякі питання. Чому мовчав Верховний Суд, ніяк не реагуючи на безпрецедентне і абсолютно незаконний тиск на судову систему? Як оцінювати інформаційні атаки і вкидання з боку НАБУ і його легіону бродячих активістів про нібито вручення мені підозри, розшук та інше? Хто понесе відповідальність? Можливо, особа, яка всупереч рішення Конституційного Суду вважає себе Директором НАБУ".

Також Вовк пообіцяв, що "самопроголошений директор" (Артем Ситник - Резонанс) та виконавці його брудних доручень ще відповідатимуть "за кожну фальсифікацію, перевищення повноважень і незаконне розпорядження в цій справі".

1 вересня 2020 року, у день, коли Вища рада правосуддя розглядає клопотання Генерального прокурора про тимчасове відсторонення голови Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступника та суддів ОАСК від здійснення правосуддя, на офіційному сайті Національного антикорупційного бюро України були опубліковані матеріали, що начебто підтверджують позаслужбові відносини суддів ОАСК з окремими членами ВРП, - у свою чергу відмітили у ВРП.

- У зв’язку з цим вважаємо за необхідне повідомити, що інформації, оприлюдненої на сайті НАБУ, не було серед матеріалів, долучених до клопотання Генерального прокурора, а отже, вона не могла бути предметом розгляду Вищої ради правосуддя, - акцентували у ВРП.

І вкотре нагадали, що "завданням правоохоронних органів є швидке, об’єктивне, повне та неупереджене розслідування і судовий розгляд з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, а жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений".

- Водночас оприлюднення на сайті НАБУ матеріалів, не долучених до клопотань Генпрокурора, які розглядає ВРП, має ознаки впливу на Вищу раду правосуддя у позапроцесуальний спосіб, чому буде надано оцінку на підставі законодавства, - пообіцяли у Вищій раді правосуддя.

Як уточнила у соцмержі адвокат та партнер AVER LEX Ольга Просянюк, ВРП розглядала "клопотання про відсторонення від здійснення правосуддя Голови Окружного адміністративного суду м. Києва Вовка П.В., його заступника Аблова Є.В., суддів Келеберди В.І., Качура І.А, Огурцова О.П. та Погрібніченка І.М. Розгляд клопотань відбувався більше 12 - ти годин".

За даними адвоката, "за результатами обговорення, ВРП:

- відмовила в задоволенні клопотання про відсторонення судді Аблова та судді Качура у зв’язку з необгрунтованністю підозри (в матеріалах, поданих стороною обвинувачення відсутні будь- які докази вчинення суддями кримінального правопорушення) та відсутністю ризиків для кримінального провадження;

- повернула клопотання Генеральному прокурору щодо інших суддів у зв’язку з відсутністю у них статусу підозрюваних".

Матеріали НАБУ, за словами Просянюк, "нічим не підтверджені гасла".

- Шкода було дивитись на прокурорів, яких вчергове НАБУ використало в своїх інтересах, - зауважила правник.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.

ЕВОЛЮЦІЯ НЕГІДНОСТІ: «СПРАВИ МАЙДАНУ» ПРИЛИПЛИ ДО РУК СИТНИКА