29 квітень 2024, Понеділок, 23:51

Неможливо зруйнувати те, що не працювало, – Кінах про резонансне рішення КСУ

9 Листопада 2020г.
Images

Так звана конституційна криза в Україні оголила проблему центрів впливу в українському політикумі та відсутності глибокого аналізу ситуації у команди президента. Скоріше за все, резонансне рішення Конституційного суду, з якого і почалася «війна всіх проти всіх» у гілках влади України, є по своїй суті внутрішньо-зовнішнім сценарієм по зниженню довіри громадян і міжнародних партнерів до державних інституцій нашої держави. Це загрозливий факт, на часі потрібно повертати довіру до конституційного судочинства, підвищувати ефективність боротьби з корупцією, а Офісу президента і парламенту – показати фахові дії, дотримуючись у своїх методах букви закону.

Таку думку висловив президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах, - пише Резонанс 9 листопада.

«Антикорупційні органи, на які потрачено мільярди гривень – НАБУ, САП, НАЗК, Антикорупційний суд – за останні 3-4 роки не дали жодного серйозного результату у справі покарання топ-корупціонерів. А позаяк цього немає, то всі ці заяви, що рішенням Конституційного суду зруйновано антикорупційну інфраструктуру в Україні – вони не надто відповідають дійсності. Неможливо зруйнувати те, що не працювало», - наголошує лідер ділової спільноти.

На його погляд, єдине розумне рішення на даний час – законодавчо повернути вилучену норму про електронне декларування чиновників і посадовців, а також знайти в сесійній залі компроміс щодо повернення довіри до конституційного судочинства. Це можуть бути законопроекти про ротації суддів, допризначення 2 членів КСУ за квотою Верховної Ради, повернення норми про право відкликання суддів суб’єктами, котрі їх призначали тощо.

«Це і мало бути зроблене після винесеного КСУ рішення. Натомість був інформаційний вкид у публічний простір, коли цією темою почали спекулювати більшість політичних сил, емоційна реакція Президента України із неприпустимими з його боку, як гаранта Конституції, закликами «розігнати» суд і можливо навіть парламент, якщо не проголосує за цю його ініціативу тощо. Припускаю, що «автори» цієї конституційної кризи – як внутрішні, так і зовнішні – саме на таку реакцію влади, розвиток подій і очікували. Тому закликаю керівництво держави та парламент повернутися виключно у правове поле та прийняти необхідні законопроекти, що розблокують діяльність антикорупційних органів та дозволять повернути довіру до рішень Конституційного суду України», - заявив Кінах.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.