13 квітень 2024, Субота, 14:54

Незаконно продовжували перебування моряків за кордоном: викрито корупційну схему посадовців Одеського морського порту

3 Лютого 2023г.


КИЇВ. 3 лютого. Резонанс. Офіс Генпрокурора викрив корупційну схему посадовців Одеського морського порту щодо виготовлення фіктивних документів для продовження перебування моряків за кордоном, без їхньої присутності, передає Резонанс.

Деталі

За даними слідства, посадовці Управління (служби) капітана Одеського морського порту вносили до офіційних документів фіктивні відомості та самостійно готували особисті справи моряків, які перебували за кордоном, бажаючи уникнути мобілізації. Зазначається, що моряки зверталися до службових осіб порту через своїх агентів, які також пересилали готові документи за кордон. Вартість таких послуг складала від 1000 до 3000 доларів США.

За такою схемою лише упродовж лютого-травня 2022 року посадові особи видали понад 100 посвідчень морякам, які фактично знаходилися за кордоном, повідомляють правоохоронці.

Під час проведення обшуків працівники ОГП виявили документацію, особові справи моряків, яким видавалися посвідчення, печатки, чорнові записи та гроші. Равоохоронці інформують, що після проведення ряду процесуальних заходів вирішуватиметься питання про повідомлення підозр причетним до схеми особам.

Нагадаємо

Державне бюро розслідувань провело чергову "ревізію" прихованих від розмитнення контейнерів. Під час останньої перевірки правоохоронці виявили 247 таких контейнерів.