13 квітень 2024, Субота, 03:04

Окружний адмінсуд Києва розгляне законність призначення Ситника директором НАБУ

7 Грудня 2017г.
896661

До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов до Державної фіскальної служби України щодо спецперевірки декларації кандидата на посаду Директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу суду.

Як повідомляється, у попередньому судовому засіданні суд залучив у якості третьої особи – Артема Ситника, як фізичну особу.

Суть позову полягає у тому, 31 березня 2015 року у день подання Ситником уточненої декларації, втратив чинність Порядок здійснення логічного та арифметичного контролю декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, затверджений відповідним Наказом Мінфіну. Водночас, новий Порядок набрав чинності лише з 30 квітня 2015 року. Натомість, Ситника було визнано таким, що пройшов спецперевірку, і Указом від 16 квітня 2016 року його призначено директором НАБУ.

Позивач просить суд визнати дії ДФС неправомірними і зобов’язати їх направити повідомлення про спростування інформації про достовірність відомостей в декларації Артема Ситника за 2014 рік з урахуванням уточненої декларації від 31 березня 2015 року. Також позивач просить зобов’язати ДФС направити до Адміністрації Президента та відповідної Комісії, повідомлення про спростування інформації щодо достовірності відомостей в Декларації Ситника з урахуванням уточнених даних.

Як пояснив Резонансу відомий журналіст-розслідувач Володимир Бойко, "позов - це вимога позивача до відповідача, скерована через суд. Предмет позову - визнати дії ДФС неправомірними і зобов’язати їх направити повідомлення про спростування інформації про достовірність відомостей в декларації Артема Ситника за 2014 рік з урахуванням уточненої декларації від 31 березня 2015 року. Якщо навіть позов буде задоволений, ніяких правових наслідків для Ситника він не породжує".

НАБУ ПРОВОДИТ ОБЫСКИ В ОКРУЖНОМ АДМИНСУДЕ КИЕВА