30 травень 2023, Вівторок, 07:58

ОАСК частково задовольнив позов Власенка до Парубія

8 Січня 2019г.
Фото: прес-служба апарату Верховної Ради
Фото: прес-служба апарату Верховної Ради

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про часткове задоволення адміністративного позову народного депутата Сергія Власенка до голови Верховної Ради України щодо визнання протиправною заборони депутатських відряджень у пленарні тижні. Розгляд даної справи тривав з березня 2018 року. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ОАСК.

Зокрема, Окружний адмінсуд столиці визнав протиправним та скасував абзац третій пункту 4 Розпорядження голови Верховної Ради України “Про деякі питання дотримання прав, виконання обов’язків та посилення відповідальності народного депутата України у Верховній Раді України”. Там йдеться про те, що не здійснюються відрядження народних депутатів у тижні, які відведені для пленарних засідань парламенту відповідно до календарного плану роботи чергової сесії парламенту, окрім відряджень для участі в офіційних парламентських делегаціях. Також суд визнав протиправними дії спікера щодо підготовки та направлення листа, яким відмовлено у погодженні відрядження нардепів.

Суд ухвалив відповідне рішення зважаючи на те, що повноваження голови Верховної Ради України, які встановлені Конституцією України та Законом «Про регламент Верховної Ради України», не можуть розумітися як повноваження, які наділяють правом спікера парламенту встановлювати нові права/обов’язки або створювати обмеження у роботі народного депутата при виконанні ним своїх повноважень, зокрема, у здійсненні відряджень. Відповідно до Закону «Про статус народного депутата України», ніхто не має права обмежувати повноваження парламентаря, окрім випадків, передбачених Конституцією та законами України. Водночас, розпорядженням не можуть встановлюватися обмеження щодо здійснення повноважень народного депутата України, оскільки воно не є нормативно-правовим актом.

Як нагадує Резонанс, торік у квітні спікер Андрій Парубій заявив, що не підписуватиме парламентаріям заяви про відрядження під час пленарних засідань ВРУ. Голова Верховної Ради підкреслив, що своєю відсутністю на народні депутати виявляють неповагу до суспільства.

ПРО БЕЗЦІННИЙ ВНЕСОК АНДРІЯ ПАРУБІЯ ДО КПК УКРАЇНИ