30 травень 2024, Четвер, 04:25

ОАСК визнав нечинним одне з положень регламенту Київради

22 Березня 2021г.
изображение 2021 03 22 143314

Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом киянина до Київської міської ради. Зокрема, позивач оскаржував частину шосту пункту 30 Регламенту Київради, яким визначено, що профільна постійна комісія протягом 35 днів з моменту реєстрації проекту рішення опрацьовує його та приймає висновок.

Про це повідомляє Резонанс 22 березня із посиланням на пресслужбу ОАСК.

На думку позивача, вказана норма суперечить окремим положенням Земельного кодексу України щодо розгляду земельних питань, а саме – надання дозволу на розробку проекту землеустрою, відведення земельної ділянки та надання її у власність. У своєму позові киянин зазначив - відповідно до положень Земельного кодексу України, рішення про затвердження проекту землеустрою, відведення земельної ділянки та надання її у власність повинно прийматись відповідним органом місцевого самоврядування протягом двох тижнів (з дня отримання погодженого проекту), а не протягом 35 днів, як зазначено у Регламенті Київради.

Під час розгляду справи суд встановив, що строк, визначений у частині шостій пункту 30 Регламенту Київради, суперечить строку, визначеному у статті 118 Земельного кодексу України. Зокрема, відповідач в оскаржуваній частині Регламенту, затвердженого рішенням Київської міської ради 7 липня 2016 року №579/579, протиправно встановив строк розгляду проектів рішень Київської міської ради більший, ніж визначено законом.

З огляду на вищезазначене, Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позовні вимоги та визнав нечинною частину шосту статті 30 Регламенту Київської міської ради.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram