ОАСК заборонив Козьякову виконувати обов’язки голови ВККС - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 00:18

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ОАСК заборонив Козьякову виконувати обов’язки голови ВККС

16 мая 2019г.

Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Сергію Козьякову виконувати обов’язки голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу суду. Суд визнав відсутність у Сергія Козьякова та його заступника Станіслава Щотки повноважень членів ВККС.

Таке рішення суд ухвалив, розглядаючи заяви про забезпечення позову. До забезпечення позову суди вдаються, щоб накласти тимчасові санкції до вирішення суперечки по суті.

Позов до суду подали Сергій Остапець та Олександр Кротюк, які вважають, що повноваження С.Козьякова і С.Щотки спливли, і ті мають залишити посади. С.Остапця і О.Кротюка призначили на нібито звільнені місця.

Столичний Окружний адмінсуд також встановив наявність "обставин закінчення визначеного законом строку повноважень" С.Козьякова та С.Щотки. Суд також наказав негайно зарахувати до складу ВККС С.Остапця замість відстороненного С.Щотки.

Ухвали суду підлягають негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від їх оскарження.

С.Козьяков і С.Щотка були призначені на посади у 2014 р. Юристи, які домагаються їх звільнення, стверджують, що сплив 4-річний термін повноважень.

ВККС відповідає за формування суддівського корпусу країни, переведення суддів, забезпечення їх належного кваліфікаційного рівня.

Нагадаємо, 10 травня у ВККС заявили, що 34 судді Окружного адмінсуду Києва, включно із головою Павлом Вовком та суддями, які визнали незаконною націоналізацію Приватбанку, не з’явилися на обов’язкове кваліфікаційне оцінювання, бо пішли на лікарняний.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Нацбанку і Кабміну щодо націоналізації "Приватбанку".

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави.