13 квітень 2024, Субота, 12:55

Обшуки в будинках кримських активістів чітко вказують на політично мотивований характер дій окупаційної влади півострова, – МЗС

17 Лютого 2021г.
755634543271304
Фото: ASPI

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговою хвилею незаконних політично мотивованих обшуків і затримань в тимчасово окупованому Криму, здійснених російською окупаційною владою.

Про це повідомляє Резонанс 17 лютого із посиланням на МЗС.

За наявною інформацією, в ніч на 17 лютого відбулися обшуки в будинках кримчан Абдулборі Махамадамінова, Азамата Еюпова, Тимура Ялкабова, Ібрагімова Ернеста, Олега Федорова, Ленура Сейдаметова і Яшара Шихаметова. Серед згаданих осіб є активісти «Кримської солідарності» і проєкту для дітей політв’язнів «Кримське дитинство», що чітко вказує на політично мотивований характер дій окупаційної влади півострова.

«Ці дії в черговий раз свідчать про повне ігнорування Москвою основоположних норм міжнародного гуманітарного права, своїх зобов’язань як держави-окупанта, готовність до використання незаконних силових методів для придушення політичного і релігійного інакомислення та блокування правозахисної діяльності на тимчасово окупованій українській території» - наголосила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

У черговий раз нагадуємо Російській Федерації про резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» 2016-2020 років, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Ці документи і рішення засвідчують категоричну неприйнятність для міжнародної спільноти практики політичних переслідувань на тимчасово окупованій території Криму та відповідальність РФ за дотримання прав людини та основоположних свобод на півострові.

Російська Федерація зобов’язана добросовісно виконувати свої міжнародно-правові зобов’язання, зокрема як держави-окупанта, та покласти край політичним репресіям проти населення тимчасово окупованих територій.

Інформація про протиправну діяльність РФ на тимчасово окупованих територіях, зокрема щодо згаданих випадків незаконних обшуків і затримань, буде винесена Україною 23 лютого 2021 року на розгляд сесії Генеральної Асамблеї ООН у ході дебатів з пункту порядку денного «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України».

Закликаємо міжнародних партнерів надати належну оцінку незаконним діям Російської Федерації в тимчасово окупованому Криму.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram