30 листопад 2023, Четвер, 16:28

Одіозний суддя Глуханчук просуває свого колишнього зама на посаду члена Вищої ради правосуддя

20 Лютого 2017г.
Глуханчук

Олег Глуханчук, голова Одеського окружного адміністративного суду, якого нещодавно поліцейські спіймали за керуванням автомобілем у стані алкогольного сп'яніння, активно лобіює свого екс-заступника Ігоря Завальнюка на посаду члена Вищої ради правосуддя.

З квітня 2014 по січень 2017 років Ігор Завальнюк двічі обирався на посаду заступника голови Одеського окружного адміністративного суду, яким протягом тривалого часу є Олег Глуханчук.

Переобратися на цю посаду знов завадило бажання пана Завальнюка за допомоги свого шефа обратися до Вищої ради правосуддя. Адже згідно з Законом «Про Вищу раду правосуддя» членами ВРП не можуть бути особи, які перебувають на адміністративних посадах у судах.  Такі особи не можуть бути обрані й делегатами на з’їзд суддів.

Проте, чи буде колись притягнутий до дисциплінарної відповідальності за неетичну поведінку Олег Глуханчук (та йому подібні), якщо його соратник увійде до складу ВРП? Досить сумнівно. Мабуть це і є підставою просування ним свого екс-заступника. Олег Глухачук реалізовує свій план завдяки дружнім стосункам із Головою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, та кандидатом до Верховного Суду Борисом Гульком. За нашою інформацією, останній пообіцяв йому підтримку кандидатури Завальнюка голосами суддів загальних судів.

Є інформація, що Ігор Завальнюк є далеким родичем ректора Національного університету «Одеська юридична академія» Володимира Завальнюка, людини близької до одіозного депутата Сергія Ківалова.

Нагадаємо, що 14–15 березня 2017 року відбудеться з’їзд суддів України щодо обрання членів Вищої ради правосуддя. Наразі зареєстровано 44 кандидата на цю посаду.