08 травень 2024, Середа, 02:56

Офіс Генпрокурора наполягає на імплементації норм міжнародного гуманітарного права

17 Грудня 2020г.
176373

Офіс Генерального прокурора наполягає на імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права до національного законодавства. Таку позицію висловив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов у ході засідання парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності. Народні депутати – члени комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді до прийняття у II читанні та в цілому законопроєкту №2689.

Про це пише Резонанс 17 грудня із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

«Україна повинна застосовувати всі інструменти для забезпечення невідворотності покарання за воєнні злочини і злочини проти людяності в умовах міжнародного збройного конфлікту з РФ. Тому прийняття цього законопроєкту так само важливе, як і прийняття Міжнародним кримінальним судом остаточного рішення про відкриття повноцінного розслідування ситуації в Україні», – наголосив заступник Генпрокурора.

Органи прокуратури долучились до роботи над законопроєктом ще у 2016 році та працювали над його розробкою разом з комітетом ВР, правозахисникам, неурядовим організаціям.

Прийняття законопроєкту закріпить у Кримінальному кодексі відповідальність за найтяжчі злочини – агресію, геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності. Крім того, буде визначена універсальна юрисдикція притягнення до відповідальності воєнних злочинців, тобто правосуддя буде здійснюватися в будь-якій країні, незалежно від місця вчинення злочину, громадянства, постійного місця проживання підозрюваного чи потерпілого.

Сьогодні відповідальність за злочини, що відповідно до міжнародного гуманітарного права кваліфікуються як воєнні злочини, регламентує ст. КК України – порушення законів та звичаїв війни, а за злочини проти людяності – відповідальність взагалі відсутня.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram