14 квітень 2024, Неділя, 11:29

ОГП: в Україні розслідують понад 5000 “екологічних” кримінальних справ, успішно – лише кожну четверту

10 Січня 2022г.


КИЇВ. 10 січня. Резонанс. У грудні в Україні було обліковано 5 тис. 304 кримінальних правопорушень проти довкілля. Про це свідчать дані Офісу Генпрокурора, передає Резонанс.

Йдеться про два особливо тяжких правопорушення, 497 – тяжких, 3 тис. 867 нетяжких та 929 кримінальних проступків.

Зазначається, що у 1 тис. 337 кримінальних правопорушеннях особам було вручено повідомлення про підозру.

Також повідомляється, що за статтею 236 ККУ (порушення правил екологічної безпеки - ред.) було обліковано 71 кримінальне провадження. Однак, у справах вказаної категорії повідомлень про підозру ще не вручено жодному фігуранту.

Зауважимо, що досудове розслідування в "екологічних" кримінальних провадженнях здійснюють слідчі Національної поліції України.

До теми

Наприкінці минулого року Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки на проекті “Глибоководний випуск” (ст. 236 КК України - ред.). Останній будували компанії ексбізнесмена, а нині розшукуваного втікача Руслана Тарпана. Кваліфікація статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Це перше кримінальне провадження, у межах якого слідчі вивчатимуть не розкрадання державних коштів на "Глибоководному випуску", а власне непоправну екологічну шкоду, завдану Одеському регіону внаслідок розкрадання та махінацій, які й призвели до повного провалу проекту.

Нагадаємо

Руслан Тарпан є головним підозрюваним у розкраданні понад 300 млн грн на "Глибоководному випуску". Ще в 2017 році він був оголошений у розшук, а тому втік з України. У грудні 2021 року суд виніс рішення про його заочний арешт, і прокуратура таким чином отримала можливість екстрадувати обвинуваченого.