17 червень 2024, Понеділок, 13:12

Окупанти два тижні блокують евакуацію через “коридор життя” на Запоріжжі

5 Січня 2023г.


КИЇВ. 5 січня. Резонанс. Вже другий тиждень російські військові не дозволяють евакуацію через "коридор життя" у Запорізькій області. За цей час на територію вільної України пройшла лише одна людина. Про це на брифінгу повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Резонанс.

Цитата

"У той час, коли деякі представники російської сторони озвучують тези про "різдвяне перемир'я" (йдеться про 6-7 січня), реальність показує, що слово "мир" взагалі не має нічого спільного з рф. От вже другий тиждень російські військові не дозволяють евакуацію через "коридор життя" у Запорізькій області", - написав Лубінець у Telegram.

Деталі

За його словами, за цей час на територію вільної України коридором пройшла лише одна людина.

"Це чоловік, якого, до слова, змушували стати колаборантом. А через відмову його привезли та висадили в Василівці, і він пішки йшов 15 кілометрів до Кам’янського. Нині немає навіть натяку на те, що люди зможуть виїхати цим коридором бодай перед Різдвом", - повідомив Лубінець.

Він наголосив, що світ вже впевнений у тому, що росія не знає, що таке гуманітарне право та безпечна евакуація.

"А Україна не раз перевірила високою ціною, що росія не дотримується жодних умов перемир'я та жодних домовленостей", - зазначив Лубінець.

Доповнення

У Запорізькій області окупанти заборонили виїзд з населених пунктів без "перепустки".

На території тимчасово-окупованого Мелітополя рашисти розгорнули нові фільтраційні блокпости.