28 лютий 2024, Середа, 19:08

Окупанти вивезли до Криму 12 вихованців дитячого будинку-інтернату на Херсонщині

23 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 23 жовтня. Резонанс. Росіяни вивезли до тимчасово окупованого Криму 12 вихованців Олешківського дитячого будинку-інтернату у Херсонської області. Про це у своєму Telegram повідомив голова Офісу Президента Андрій Єрмак, передає Резонанс.

Цитата

«росіяни продовжують цинічно викрадати українських дітей на тимчасово окупованих територіях. На цей раз вони примусово вивозять дітей з інвалідністю, які проживають в Олешківському дитячому будинку-інтернаті Херсонської області. Станом на 22 жовтня до Криму було вивезено 12 вихованців комунального закладу. Ця інформація вже надійшла до Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», - написав Єрмак.

За його словами, ще 7-го жовтня окупанти створили так звану бюджетну установу «Олешківський дитячий будинок-інтернат» на базі майнового комплексу комунального закладу «Олешківський дитячий будинок-інтернат» та призначили нового «директора закладу».

«Нам відомо, що на сьогодні в закладі перебувало 82 дитини, 40 з яких є паліативними. 12 дітей з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи віком від 8 до 18 років примусово перевезли до Клінічної психіатричної лікарні №5, яка знаходиться в селі Строгонівка Сімферопольського району АРК Крим», - повідомив Єрмак.

Він зазначив, що наразі невідомо, що буде далі з дітьми, але росія систематично викрадає та депортує наших людей, повторюючи гірші практики минулих злочинів проти українського народу.

«За такі дії має бути жорстка правова відповідь - це геноцид українців. Ми робимо все, щоб росіяни відповідали за це», - додав Єрмак.

Доповнення

13 жовтня Генштаб у вечірньому зведенні повідомляв, що окупаційні війська росії з Херсону вивезли близько 170 дітей.