13 червень 2024, Четвер, 10:19

Організація корупційної схеми на ОПЗ: екснардепу Грановському повідомили про підозру

21 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 21 жовтня. Резонанс. Колишньому народному депутату України Олександру Грановському, якого вважають організатором корупційної схеми завдання 93,3 млн грн шкоди АТ "Одеський припортовий завод", повідомили про підозру, передає Резонанс.

Цитата

"21 жовтня НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому народному депутату України, якого вважають організатором корупційної схеми завдання 93,3 млн грн шкоди АТ "Одеський припортовий завод" (99,57% належать державі). Дії особи кваліфікували за ч.3 ст.27 ч.2 ст.28 ч.2 ст. 364 КК України", - повідомили в НАБУ.

І хоч в офіційному повідомленні прізвище нардепа не вказано, Резонанс із власних джерел у правоохоронних органах стало відомо, що йдеться про Олександра Грановського.

Деталі

Слідство встановило, що народний депутат України VIII скликання організував схему, за якою "Одеський припортовий завод" продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових. Надалі ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям "ОПЗ".

За даними НАБУ, схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року, через неї "ОПЗ" недоотримав дохід у близько 93,3 млн грн.

У березні 2020 року слідство повідомило про підозру чотирьом учасникам схеми. А саме:

довіреній особі екснардепа — ч. 5 ст. 27 ч.2. ст.28 ч. 2 ст. 364 КК України;
заступнику директора АТ "Одеський припортовий завод" — ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України;
начальнику відділу АТ "Одеський припортовий завод" — ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України;
власнику компанії-нерезидента-учасниці корупційної схеми — ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.
Довірену особу екснардепа та власника компанії-учасниці схеми оголосили в розшук.

Що ж до самого організатора схеми, то, оскільки місце перебування його не встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст. 278, ст. 135 КПК України, додали у НАБУ.

"Слідство вживає всіх необхідних заходів для притягнення до кримінальної відповідальності всіх учасників корупційної схеми", - йдеться у повідомленні Бюро.