13 квітень 2024, Субота, 21:44

Парламент буде виводити КСУ з кризи

10 Листопада 2020г.
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Вже наступного тижня парламент розгляне законопроекти, які врегулюють кризу навколо Конституційного Суду України. Про це повідомив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. За його словами, майже всі депутатські групи та фракції подали законопроекти по своїм баченням розв’язання проблеми. Таку інформацію повідомляють журналісти «Першого Ділового».

Конституційну кризу парламент міг вирішити ще минулого тижня. Однак роботу депутатів заблокував законопроект Олександра Дубинського з фракції «Слуга народу». І щоб не порушувати регламент, розгляд питання перенесли.

Раніше повідомлялося про те, що в Мін’юсті назвали головну проблему КСУ. За словами міністра юстиції, КСУ поставлений над усіма іншими гілками влади. Кожну з них він може позбавити повноважень. Малюська порівнює: президент може припинити повноваження парламенту. Парламент здатний організувати президенту імпічмент. Можуть звільнити суддів, можуть звільнити міністрів. І лише Конституційний суд стоїть вище всіх.

Також ми писали про те, що збитки від рішень КСУ вимірюють вже мільярдами. Міністр фінансів зазначив, що рішення суддів КСУ зупинили висновок проекту з Банком реконструкції та розвитку (МБРР) про боротьбу в Україні з коронавірусом на 300 млн. доларів.