29 травень 2024, Середа, 09:34

Переважна більшість кіберзагроз надходить з боку РФ, – Баканов

18 Грудня 2020г.
5ae53f45b82f225777ce43401b3e79bf

Всі органи влади повинні більш системно працювати над покращенням інформаційної та кібербезпеки нашої держави. Про це заявив голова Служби безпеки України Іван Баканов на нараді з представниками міністерств і відомств, яку ініціювала СБУ.

Про це повідомляє Резонанс 18 грудня із посиланням на СБУ.

«Системно питаннями кібербезпеки роками ніхто не займався. І ми повинні змінити цей підхід. Реальні масштаби проникнення на інформресурси органів влади вражають – атаки відбуваються майже щодня. Ми провели їх детальний аналіз. Висновки прості – потрібно діяти негайно і системно!» – наголосив Іван Баканов.

За його словами, переважна більшість кіберзагроз надходить з боку Російської Федерації. «Вона направляє шалені сили на боротьбу з Україною – особливо у сфері інформаційної та кібербезпеки», – додав голова СБУ.

Він підкреслив, що несанкціонований доступ до інформаційних систем міністерств і відомств з боку агресора завдає суттєвої шкоди національній безпеці України. «Це сигнал для всіх нас – потрібно виводити протидію кібератакам на новий рівень», – зазначив Іван Баканов.

Також представники кібердепартаменту СБУ додали, що понад 70% від загальної кількості всіх кібератак на органи державної влади відбувається з боку Російської Федерації. І за прогнозами, у 2021 році головними об’єктами хакерських атак залишатимуться системи електронного документообігу, електронна пошта та інші інструменти дистанційної роботи та корпоративних мереж. Цілями кібератак також можуть стати об’єкти критичної інфраструктури, стратегічні підприємства.

Нагадаємо, що лише за 9 місяців 2020 року Служба безпеки України нейтралізувала 460 кіберінцидентів і кібератак на органи державної влади та критично важливі об’єкти інфраструктури. Також за цей період заблоковано 2,5 тисячі вебресурсів, які використовувалися зі злочинною метою, та діяльність 20 хакерських угруповань.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram