26 вересень 2023, Вівторок, 11:26

Під виглядом ділових паперів: з України хотіли вивезти 210 старовинних монет

3 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 3 жовтня. Резонанс. З України до США під виглядом ділових паперів хотіли вивезти 210 старовинних монет. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Facebook Київської митниці.

Цитата

"У міжнародному експресвідправленні документального характеру, яке прямувало з Києва до США, київські митники виявили 210 монет з білого металу з ознаками старовини. За декларацією, за кордон прямували просто документи з нульовою вартістю, отже крім них в пакунку не мало бути сторонніх речей", – ідеться у повідомленні.

Деталі

Київські митники запобігли незаконному вивезенню з України монет, які можуть становити культурну та історичну цінність.

Як зазначили, замість задекларованих ділових паперів виявили поліетиленовий пакет з монетами різного розміру, які були в окремих герметичних комірках. 

За попередніми даними, виявлені округлі монети різного рівня збереженості і ваги діаметром до 1,7 см подібні до давньоримських денаріїв різних часів, на яких зображувалися профілі як божеств так і римських правителів.

Монети неправильної форми – дрібніші, діаметром біля 1,2 см. Ці монети подібні до акче часів Кримського ханства. Характерною особливістю акче був знак у формі тризуба, що зараз є основою герба кримських татар.

Вилучені монети передадуть на ґрунтовну експертиза, яка визначить їх цінність.