21 лютий 2024, Середа, 16:08

Підозрюється у державній зраді та незаконному збагаченні: суд обрав запобіжний захід ексдепутату Деркачу

27 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 27 жовтня. Резонанс. Слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід народному депутату України III—IX скликань, який обґрунтовано підозрюється у державній зраді та незаконному збагаченні, передає Резонанс.

Деталі

Суддя підтримав позицію прокурора САП та ухвалив задовольнити клопотання детектива НАБУ, погоджене Генеральним прокурором, у повному обсязі.

Як стало відомо Резонанс з власних джерел, мова йде про ексдепутата Андрія Деркача.

За рішенням суду вказаному депутату, якого оголошено у державний та міжнародний розшук, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Після його затримання та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчим суддею буде вирішено питання про застосування цього запобіжного заходу або заміну на більш м’який.

Доповнення

В ході досудового розслідування встановлено, що народний депутат за період 2019-2022 рік одержав щонайменше 567 тис дол США від правоохоронних та розвідувальних органів рф за підривну діяльність проти України, зокрема дискредитацію України на міжнародній арені, погіршення дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами Америки, а також ускладнення інтеграції України до Європейського Союзу та НАТО.

Йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ст. 368-5 КК України.