14 квітень 2024, Неділя, 22:08

Підозрюваний “утікач” у справі “Глибоководного випуску” з-за кордону намагався засудити НАБУ

30 Вересня 2021г.

КИЇВ. 30 вересня. Резонанс. Підозрюваний НАБУ у провадженні так і нереалізованого екопроекту в Одесі "Глибоководний випуск", намагався ініціювати судове провадження проти Антикорупційного бюро. Про це свідчить ухвала судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, передає Резонанс.

Контекст

В одному з проваджень НАБУ (№ 52020000000000774), стосовно одеського бізнесмена-втікача Руслана Тарпана, була змінена правова кваліфікація. Це рішення детектива адвокати Тарпана намагалися оскаржити в судах та ініціювали відкриття провадження у Вищому антикорупційному суді. Коли судді ВАКС відмовили, захисники Тарпана звернулися до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

"Суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Михайленко Д. Г. перевірив апеляційну скаргу адвоката Безмаля Дмитра Ігоровича в інтересах ОСОБА_1 (Тарпан - ред.) на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 25.05.2021 про відмову у відкритті провадження за скаргою адвоката Безмаля Д. І. в інтересах ОСОБА_1 на рішення детектива - постанову про зміну правової кваліфікації від 18.03.2021 у кримінальному провадженні № 52020000000000774, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.12.2020", - йдеться в ухвалі.

Суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Михайленко теж відмовив Тарпану та його адвокатам.

"На підставі викладеного Суд доходить висновку, що слідчий суддя правильно встановив неможливість окремого оскарження рішення детектива у формі постанови про зміну правової кваліфікації кримінального правопорушення на етапі досудового розслідування в порядку статті 303 КПК.

...З огляду на вищевикладене Суд дійшов висновку, що в задоволенні апеляційної скарги адвоката Безмаля Д. І. слід відмовити, а ухвалу слідчого судді залишити без змін", - йдеться в ухвалі.

Нагадаємо

Національне антикорупційне бюро України розслідує провадження щодо проваленого проекту “Глибоководний випуск”, на якому держава зазнала збитків у 320 млн грн. Ще у 2010 році одна з компаній групи “INCOR GROUP”, що належить Тарпану, займалася сумнозвісним проектом “Глибоководний випуск”. Під проект виділили 600 млн грн з державного бюджету, та з плином більше як 10 років, “випуск” й досі не запрацював. 

Тарпан перебуває у Всеукраїнському розшуку з 2017 року, а тому переховується за кордоном. Та навіть після його спроби "засудити" детектива НАБУ, Бюро й досі не оголосило його у міжнародний розшук.

Крім того, в рамках кримінального провадження, НАБУ не ініціювало арешт низки "працюючих" бізнес-активів підозрюваного.

Мова, зокрема, про групу компаній “Інкор-Групп”, компанії “Одеські реставраційні майстерні”, “Гранд отель”, “Інжеком-Юг”, “Альбатрос Сіті”, "Ренесанс","Ремерцентр“, “Сенат”, “Компас проект” і “ТТ-буд”, в яких Тарпан вказаний засновником.